Kurser - LOF Syd

LOF Syd

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Blomsterbinding - for apoplexiramte m.fl.
    Start: 28.11.17
    tirsdag 10:00
    Else Lei
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    De 5 tibetanere med meditation - Kilden til evig ungdom
    Start: 30.01.18
    tirsdag 19:00
    Henriette Skov
    Sønderborg, Sønderborg
  • @navn
     
    Gavekort
    Start: 01.02.25
    lørdag 00:00
    Oplyses Senere
    Sønderborg, LOF Syd
  • @navn
     
    Intro til De 5 tibetanere - Kilden til evig ungdom
    Start: 11.02.18
    søndag 09:30
    Henriette Skov
    Sønderborg, Bülowskolen
  • @navn
     
    Jagttegn - Gråsten
    Start: 05.12.17
    tirsdag 19:00
    Jens Jørgensen
    Gråsten, Gråsten Skole
  • @navn
     
    Jagttegn - Sønderborg
    Start: 03.01.18
    onsdag 19:00
    Bjarne Jørgensen
    Sønderborg, MacNab
  • @navn
     
    Julebagning - for apoplexiramte m.fl.
    Start: 05.12.17
    tirsdag 10:00
    Else Lei
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Motion og afspænding i vand - Vojens
    Start: 09.01.18
    tirsdag 17:00
    Birgit Kristensen
    Vojens, Vojens Svømmehal
  • @navn
     
    Motion og afspænding i vand - Vojens
    Start: 09.01.18
    tirsdag 16:00
    Birgit Kristensen
    Vojens, Vojens Svømmehal
  • @navn
     
    Pilates - Gråsten
    Start: 09.01.18
    tirsdag 17:00
    Lisette Diana Hansen
    Gråsten, Ahlmannsparken Gråsten
  • @navn
     
    Pilates - Gråsten
    Start: 09.01.18
    tirsdag 15:30
    Lisette Diana Hansen
    Gråsten, Ahlmannsparken Gråsten
  • @navn
     
    Pilates - Gråsten
    Start: 03.04.18
    tirsdag 17:00
    Lisette Diana Hansen
    Gråsten, Ahlmannsparken Gråsten
  • @navn
     
    Tegne- og akvarelkursus for begynder og øvet
    Start: 23.01.18
    tirsdag 18:50
    Lars Østergaard Jensen
    Haderslev, Sct. Severin Skole
  • @navn
     
    Tegne- og akvarelkursus for begynder og øvet
    Start: 24.01.18
    onsdag 18:50
    Lars Østergaard Jensen
    Haderslev, Sct. Severin Skole
  • @navn
     
    Vævning - for alle
    Start: 10.01.18
    onsdag 09:00
    Merethe Rasmussen
    Sydals, Knøsgaard
  • @navn
     
    Yoga Corpus Vitalis - Sønderborg
    Start: 11.01.18
    torsdag 17:00
    Christina Kildemoes Hansen
    Sønderborg, Tandsbjerg Plejecenter
 

Er startet

  • @navn
     
    Akryl, akvarel eller kridt - valget er dit
    tirsdag 09:00
    Birthe Cornelius
    Sønderborg, Bülowskolen
  • @navn
     
    Akryl, akvarel eller kridt - valget er dit
    tirsdag 12:00
    Birthe Cornelius
    Sønderborg, Bülowskolen
  • @navn
     
    Alssundorkestret
    mandag 19:00
    Christian Balslev
    Sønderborg, EUC Syd (Hilmar Finsens Gade - indgang Nord)
  • @navn
     
    Bassintræning i varmtvandsbassin - Tangshave
    onsdag 17:00
    Henriette Skov
    Nordborg, Aktivitetscenteret
  • @navn
     
    Bassintræning i varmtvandsbassin - Tangshave
    onsdag 18:00
    Henriette Skov
    Nordborg, Aktivitetscenteret
  • @navn
     
    Bevæg dig - bedre! - Hjernesmart træning med individuelle hensyn
    mandag 09:00
    Dorthe Brandborg Olsen
    Haderslev, Haderslev
  • @navn
     
    Bevæg dig - bedre! - Hjernesmart træning med individuelle hensyn
    mandag 10:30
    Dorthe Brandborg Olsen
    Haderslev, Haderslev
  • @navn
     
    Billedbehandling - tablet eller pc
    onsdag 10:00
    Finn Grønver
    Sønderborg, Sønderborg Bibliotek
  • @navn
     
    Blomsterbinding - mandag
    mandag 19:00
    Karen Jensen
    Sønderborg, Jørgensgård
  • @navn
     
    Blomsterbinding - onsdag
    onsdag 19:00
    Karen Jensen
    Sønderborg, Jørgensgård
  • @navn
     
    Broager Egnskor
    tirsdag 19:30
    Bettina Hellemann Munch
    Broager, Sognegården
  • @navn
     
    Dansk - begynder
    onsdag 10:00
    Friederike W. Housted
    Sønderborg, Sønderborg
  • @navn
     
    Dansk - begynder
    onsdag 17:00
    Friederike W. Housted
    Sønderborg, Sønderborg
  • @navn
     
    De 5 tibetanere med meditation - Kilden til evig ungdom
    tirsdag 19:00
    Henriette Skov
    Sønderborg, Ahlmann-Skolen
  • @navn
     
    EDB-hold - for apoplexiramte m.fl.
    onsdag 09:30
    Mona Lisa Hytteballe Petersen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    EDB-hold - for apoplexiramte m.fl.
    mandag 10:00
    Aase Møller
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Engelsk - Let øvede
    mandag 18:00
    Michael Butzbach
    Haderslev, Sankt Severin Skole
  •  
     
    Engelsk- konversation
    mandag 19:30
    Michael Butzbach
    Haderslev, Sankt Severin Skole
  • @navn
     
    Fransk - begynder
    mandag 19:00
    Friederike W. Housted
    Sønderborg, Sønderborg
  • @navn
     
    Få en god holdning med Mensendieck
    mandag 10:00
    Gunhild Nymark Echternach
    Vojens, Vojens Hallerne
  • @navn
     
    Handicapridning - Fredag
    fredag 10:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Mandag
    mandag 10:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Onsdag
    onsdag 09:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Onsdag
    onsdag 12:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Onsdag
    onsdag 13:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Onsdag
    onsdag 10:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Torsdag
    torsdag 10:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Herre god mad
    mandag 17:45
    Hanne Lensch
    Sønderborg, Ulkebøl Skole
  • @navn
     
    Iyengar Yoga
    onsdag 17:00
    Sara Hviid Del Pin
    Sønderborg, Bülowskolen
  • @navn
     
    Jagttegn - Haderslev
    onsdag 19:00
    Christian Scherrebeck
    Haderslev, Sønder Otting Skole
  • @navn
     
    Klaver - begyndere og øvede
    onsdag 09:00
    Ole Ingemann Berg
    Sønderborg, Sønderborg Musikskole
  • @navn
     
    Klaver - begyndere og øvede
    onsdag 20:00
    Ole Ingemann Berg
    Sønderborg, Sønderborg Musikskole
  • @navn
     
    Klaver - begyndere og øvede
    torsdag 09:00
    Ole Ingemann Berg
    Sønderborg, Sønderborg Musikskole
  • @navn
     
    Knipling for begyndere og dem der vil hygge
    onsdag 19:00
    Bettina Jørgensen
    Sønderborg, Sønderborg
  • @navn
     
    Knipling for børn og voksne
    lørdag 13:00
    Bettina Jørgensen
    Sønderborg, Sønderborg
  • @navn
     
    Kurveflet med sjener - for apoplexiramte m.fl.
    tirsdag 10:00
    Ellen Marie Christensen
    Sønderborg, Købmandsgården
  •  
     
    Mad for mænd
    torsdag 18:00
    Jan Sørensen
    Sønderborg, Humlehøj-Skolen
  •  
     
    Mad for mænd
    tirsdag 18:00
    Henrik Bork Jørgensen
    Sønderborg, Sønderskov Skolen
  • @navn
     
    Madlavning - for kvinder og mænd
    tirsdag 18:30
    Tove Olesen
    Padborg, Tove Olesen
  • @navn
     
    Malerkursus - for apopleksi-ramte m.fl.
    torsdag 14:00
    Birthe Cornelius
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Motion for krop og hjerne - hold 1
    onsdag 10:00
    Else Grethe Schack
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Motion for krop og hjerne - hold 2
    onsdag 11:30
    Else Grethe Schack
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Motion og afspænding i vand
    torsdag 17:00
    Henriette Skov
    Nordborg, Aktivitetscenteret
  • @navn
     
    Motion og afspænding i vand
    mandag 16:00
    Birgit Kristensen
    Vojens, Vojens Svømmehal
  • @navn
     
    Motion og afspænding i vand - Tangshave
    torsdag 16:00
    Henriette Skov
    Nordborg, Aktivitetscenteret
  • @navn
     
    Motion og afspænding i vand - Vojens
    tirsdag 16:00
    Birgit Kristensen
    Vojens, Vojens Svømmehal
  • @navn
     
    Motion og afspænding i vand - Vojens
    tirsdag 17:00
    Birgit Kristensen
    Vojens, Vojens Svømmehal
  • @navn
     
    Navigation - Duelighedsbevis
    torsdag 19:00
    Keld Schmidt
    Aabenraa, Aabenraa Sejlklub
  • @navn
     
    Pilates
    tirsdag 17:00
    Lisette Diana Hansen
    Gråsten, Ahlmannsparken Gråsten
  • @navn
     
    Pilates efter fyraften - for alle
    torsdag 17:00
    Sara Hviid Del Pin
    Sønderborg, Sønderskov Skolen
  • @navn
     
    Russisk - begynder
    onsdag 19:00
    Friederike W. Housted
    Sønderborg, Sønderborg
  • @navn
     
    Spansk - begynder
    tirsdag 19:00
    Maria de Lourdes Sanchez Gonzales
    Haderslev, Sct. Severin Skole
  • @navn
     
    Spansk - begynder 1
    torsdag 16:00
    Conchita F. Serrano
    Sønderborg, Alsion
  • @navn
     
    Spansk - begynder 2
    torsdag 18:00
    Conchita F. Serrano
    Sønderborg, Alsion
  • @navn
     
    Spansk - Konversation
    mandag 16:00
    Conchita F. Serrano
    Sønderborg, Alsion
  • @navn
     
    Strikning og syning - for apoplexi-ramte m.fl.
    mandag 13:30
    Else Lei
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Sund mad med én hånd - for apoplexiramte m.fl
    onsdag 10:00
    Bettina Rosenhøj Nielsen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Sund mad med én hånd - for apoplexiramte m.fl
    onsdag 14:30
    Bettina Rosenhøj Nielsen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Sund mad med én hånd - for apoplexiramte m.fl.
    mandag 14:00
    Bettina Rosenhøj Nielsen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Sund mad med én hånd - for apoplexiramte m.fl.
    mandag 14:30
    Bettina Rosenhøj Nielsen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Sy og strik - for apoplexi-ramte m.fl.
    mandag 10:00
    Else Lei
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Tegne- og akvarelkursus for begynder og øvet
    tirsdag 19:00
    Lars Østergaard Jensen
    Haderslev, Sct. Severin Skole
  • @navn
     
    Turisttysk 1 - uden grammatik
    tirsdag 18:00
    Ib Franke
    Sønderborg, Ahlmann-Skolen
  • @navn
     
    Ukulele - begynder og øvet
    mandag 19:00
    Jenny Lou
    Sønderborg, Sønderskov Skolen
  • @navn
     
    VHF/SRC-radio
    tirsdag 19:00
    Jan Barnekov Jensen
    Aabenraa, Aabenraa Sejlklub
  •  
     
    Violin ell. Bratsch - lær at spille
    mandag 00:30
    Christian Balslev
    Sønderborg, Sønderborg
  • @navn
     
    Vævning - for alle
    onsdag 09:00
    Merethe Rasmussen
    Sydals, Knøsgaard
  • @navn
     
    Vævning - for apoplexiramte m.fl.
    tirsdag 10:00
    Hanne Bossen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Vævning - for apoplexiramte m.fl.
    tirsdag 14:00
    Hanne Bossen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Yoga Corpus Vitalis
    torsdag 17:00
    Christina Kildemoes Hansen
    Sønderborg, Tandsbjerg Plejecenter
  • @navn
     
    Yoga Corpus Vitalis - for alle
    onsdag 17:00
    Diana Brinch Hansen
    Aabenraa, Løjt Kirkeby Skole
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Random hold mangler

Facebook

Følg os og vores aktiviteter på facebook. Husk at "synes om", så du altid kan følge med og del gerne med dine venner ...

Kalender